Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:50 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tiranė, sekuestrohen 3 mina me telekomandė, kapen 2 autorėt
13/09/2017
Finalizohet operacioni policor i koduar "Explosion". Operacioni nga strukturat e D.V.P.Tiranė. Sekuestrohen 3 mina tė pajisura me telekomandė. Ne pranga 2 shtetas . Nė vijim tė punės pėr rritjen e parametrave tė sigurisė kontrolleve tė ushtruara pėr kapjen e personave me rrezikshmėri kriminale, tė atyre qė qarkullojnė me armė apo lėndė eksplozive, si dhe mbi bazėn e informacioneve tė marra nė rrugė operative, ėshtė finalizuar operacioni policor i koduar "Explosion". Nė kuadėr tė kėtij operacioni shėrbimet e policisė tė Komisariatit Nr.6, nė bashkepunim me forcėn e posaēme tė operacioneve speciale kanė arrestuar shtetasit : - Jurgen Muho, 24 vjeē, banues nė Qesarak Tiranė. - Eraldo Kataroshi, 19 vjeē, i dėnuar mė parė pėr veprat penale tė "Vjedhjes", "Moskallzimit tė krimit" dhe "Largimi nga vendi i vuajtjes sė dėnimit".
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha