Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Fier, 350 nxėnės nė protestė prej 3 ditėsh se nuk kanė karrike
13/09/2017
Rreth 350 nxėnės tė shkollės sė mesme “Perikli Ikonomi” nė Fier kanė protestuar kėtė mėngjes para godinės sė drejtorisė arsimore. Shkak pėr protestėn ėshtė bėrė mungesa e bankave dhe karrikeve nė klasat ku ata zhvillojnė mėsimin. Nxėnėsit pasi kanė parė njė indiferencė nga ana e stafit pedagogjik tė shkollės i janė drejtuara Drejtorisė Arsimore nė Fier. “Jemi nga shkolla“Perikli Ikonomi”, vitin e kaluar e bėmė mėsimin nė njė shkollė 9-vjeēare pasi shkolla jonė po rikonstruktohej, por kur shkuam kėtė vit shkolla ishte pa banka pa karike, mėsimi bėhet nė mėnyrė skandaloze, ulemi mbi banka. Nuk e di se ēfar po ndodh nė shkollė, por nuk ka kushtet e pėrshtatshme pėr tė mėsuar”, shprehen nxėnėsit.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha