Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:11 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Sulmi i Sali Berishės, Lulzim Basha: Janė cėshtje brenda PD
14/09/2017
Kryetari i PD, Lulzim Basha nuk ka pranuar qė tė komentojė deklaratat e Sali Berishės pėr listat e deputėtėve, marrėveshjen me Ramėn dhe problemet e tjera nė PD. Lideri demokrat pas daljes nga Kuvendi e anashkaloi duke deklaruar se ato janė ēėshtje tė brendshme tė PD, ndėrsa theksoi se nuk duhet tė heqim vėmendjen nga qeverisja. “Detyra e opozitės dhe e kryetarit tė PD ėshtė tė mobilizojmė forcat brenda dhe jashtė asaj salle. Kjo ėshtė sfida e ditės, tė tjerat janė cėshtje qė na takojnė brenda PD, por nuk duhet tė heqim vėmendjen ndaj kėsaj tė keqe tė madhe, ku asgjė nuk ka ndryshuar” deklaroi Basha. Gjatė fjalės sė tij, Basha sulmoi Ramėn pas thirrjes sė tij tė fundit paraditen e sotme qė deputetėt e grupit tė PS, por edhe ministrat tė japin gjak dhe mbledhjeve nė qarqe.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha