Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:36 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Speciale/Avniu,gazetashpėrndarėsi prej 50 vitesh rrugėve tė Elbasanit
10/10/2017
Avniu, ėshtė njė burrė i thyer nė moshė, i lindur ne fshatin Hajdaran tė Elbasanit. Njė ish-oficer ushtrie i kohės sė regjimit komunist i cili u shkarkua nga detyra dhe menjėherė pas kėsaj mori goditje tė rėndė shpirtėrore dhe psikologjike. E pėrditshmja e Avniut ėshtė e lidhur me shtypin e shkruar. Shpėrndarjen dhe shitjen e shtypit tė ditės nė rrugėt e Elbasanit pa harruar tė dėrgojė gazetat nė spitalin e kėtij qyteti. Paēka se shpeshherė mungon mirėnjohja dhe njė falėnderim pėr atė qė ai bėn, Avniu nuk heq dorė nga kjo rutinė e cila e shoqėron prej shumė vitesh. Del nė qendėr tė qytetit, pret shtypin e ditės qė mbėrrin nga Tirana dhe fillon shpėrndarjen. Ndonėse “i pashpėrblyer”, ashtu siē duhet ai nuk ndalet tė vazhdojė ta bėjė atė punė, ose siē e quan ai “detyrimin e tij moral dhe shoqėror”. “Nuk kemi orar pėr nisjen e ditės. Gjumin bėjmė copa-copa sepse flemė nė terren. Kam mbi 50 vite qė e ēoj gazetėn atje. Pavarėsisht qė nuk mė paguan askush e ēoj gazetėn me vullnetin tim”, thotė Avniu.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha