Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:45 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Rama i kthehet ashpėr Dules: Mėsoi kėto qė po tė them se ...
12/10/2017
Pakinat kombėtare kanė pėrplasur ashpėr deputetėt nė seancėn plenare tė kėsaj tė enjteje nė Kuvend. Ka qenė kryeministri Edi Rama qė ka replikuar me kreun e PBDNJ, Vangjel Dule. Me tone tė ashpra, Rama i tha Dules sė po pėrfaqėson gjithnjė e mė pak minoritetin, duke shtuar se ligji ėshtė njė krenari pėr Parlamentin dhe njė arsye qė tė tjerėt tė mėsojnė si respektohen minoritetet. Mė tej, i pari i qeverisė i kujtoi Dules se Evropa nuk ėshtė as kishė dhe as xhami, por njė kontinent ku ne jemi pjesė. “Nėse s’do tė tė njihja, do mendoja se e ke nga mendjelehtėsia, por duke tė njohur, Dule i dashur ti je i qėllimshėm, sa herė mė vė gjėra nė gojė qė unė s’i kam thėnė kurrė. Sė pari, ti je minoritar dhe jo minoriteti dhe je gjithnjė e mė pak pėrfaqėsues i atij minoriteti tė denjė qė ne i kemi dhėnė dhe respektin qė i japim edhe me ligjin qė kalojmė sot. Sė dyti, Evropa Vangjel nuk ėshtė as kishė dhe as xhami, Evropa ėshtė njė kontinent ku ne jemi pjesė.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha