Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:33 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Memaliaj, kapen 64 kg kanabis nė pranga 50-vjeēari
12/10/2017
Nė Memaliaj janė sekuestruar 64 kilogram lėndė narkotike kanabis, ndėrsa ėshtė arrestuar Muharrem Mino, 50 vjeē, banues nė njėsinė administrative Buz tė Memaliajt. Lėnda narkotike ėshtė gjetur pas kontrollit tė ushtruar nė banesėn e 50-vjeēarit, ndėrsa sasia e drogės ėshtė sekuestruar nė cilėsinė e provės materiale. Materialet i kaluan prokurorisė, ndėrsa nė terren policia po punon pė identifikimin dhe kapjen e personave tė tjerė, tė cilėt mendohen se kanė lidhje me prodhimin dhe shpėrndarjen e lėndėve narkotike. Njoftimi i plotė i policisė sė Memaliajt lidhur me goditjen e prodhimit tė lėndėve narkotike: Memaliaj Goditet njė rast i "Prodhim dhe shitje e lėndės narkotike". Sekuestrohen 64 kg lėndė e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva. Arrestohet nė flagrancė autori. Nė vijim tė punės pėr parandalimin dhe goditjen e prodhimit dhe shitjes sė lėndėve narkotike, nga kontrolli i ushtruar nga shėrbimet e Komisariatit tė Policisė Tepelenė nė bashkėpunim me specialistėt e seksionit tė Hetimit tė Narkotikėve nė D.V.P. Gjirokastėr nė banesėn e shtetasit Muharrem Mino, nė fshatin Kurtėz, Memaliaj u gjetėn disa pako me lėndė tė dyshuar narkotike Cannabis Sattiva.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha