Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:42 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Mblidhet Byroja Kuvendit, Noka: Rama fjalor rrugaēėror, mbrohet
12/10/2017
Deputeti i PD, Flamur Noka ka folur pas mbledhjes sė Byrosė sė Kuvendit, pėr pėrjashtimin e tij nga punimet e seancės. Noka tha se duhej tė ishte pėrjashtuar kryeministri Edi Rama pasi iu drejtua me fjalor rruge Sali Berishės. Ai pranoi se i ishte drejtuar kreut tė qeverisė me fjalėn "rrugaē" por u justifikua se ishte Rama ai qė sulmoi me fjalor rruge ish-kryeministrin. “Di cili ishte turpi i kėtij parlamenti sot, qė pėrjashton njė deputet pse kėrkon fjalėn pėr procedurė dhe pse insiston pėr tė njė tė drejtė. Neni 49 i rregullores thotė kur njė deputet kėrkon fjalėn pėr procedurė ajo jepet menjėherė. Ju e patė qė unė kėrkova fjalėn pėr procedurė dhe asgjė mė shumė. Insistova pėr procedurė qė tė kem tė drejtėn e fjalės. Unė dėgjova njė kryeministri qė fliste me njė zhargon rrugaēėror. Qė t’i kėrkoja kryetarit tė Kuvendit t’i tėrhiqet vėmendjen kryeministrit qė tė mos fliste me zhargon rruge. Nė vend qė tė pėrjashtohet ai, pėrjashtohet deputeti pse kėrkoi zbatimin e rregullores. Duan tė shantazhojnė opozitėn pėr t;i mbyllur gojėn. Unė s’kam fyer asnjė njeri, sepse tė drejtėn qė ma ka dhėnė rregullorja, ma ka mohuar nė mėnyrė tė pėrsėritur kryetari i Kuvendit. Fjala rrugaē i drejtohet atij qė pėrdori fjalor rruge nė Kuvend. Kėtė bėri kryeministri”.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha