Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kuvendi 1 minutė heshtje pėr ish-ministrin Dritan Prifti
13/10/2017
Kuvendi i Shqipėrisė ka nisur punimet ditėn e sotme me njė minutė heshtje nė nderim tė ish-ministrit Dritan Prifti. Ish-deputeti i LSI u nda nga jeta pasditen e djeshme pas njė sėmundje tė rėndė. Sot Priti do tė pėrcillet pėr nė banesėn e fundit. Homazhet do tė mbahen tek Muzeu Kombėtar nga ora 10:00 deri nė 12:00. Dirtan Prifti lindi mė 27 gusht 1968 nė qytetin e Beratit ku mori edhe arsimin bazė. Studimet e larta Prifti i kreu nė Universitetin e Harvardit me rezultate tė shkėlqyera. Ai u kthye nė Shqipėri nė vitin e trazirave, 1997 dhe u fut nė politikė, ku nga 1997 deri nė 1999 ishte shef kabineti, fillimisht i ministrit tė Financave dhe mė pas i ministrit tė Punės dhe Ēėshtjeve Sociale.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha