Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Minoriteti,Vasili:Ligji servilizėm Bushati: Ministrat tuaj firmosėn
13/10/2017
Ka nisur nė Kuvendin e Shqipėrisė seanca e shtyrė nga dita e djeshme pas debateve tė forta dhe pėrjashtimit tė Flamur Nokės. Seanca ka nisur aty ku u ndėrpre dje, te debati pėr ligjin pėr minoritetet. Fillimisht nga pėrplasjet e mesditės sė tė enjtes seanca u shty pėr pasdite, por sėrish pati pėrplasje, pasi Flamur Noka nuk ėshtė bindur pėr tė lėnė sallėn e Kuvendit duke bėrė qė seanca tė shtyhet pėr sot nė orėn 08:30. Nė seancėn e sotme nuk ėshtė Flamur Noka i pėrjashtuar me 10 ditė pėr bllokim tė punimeve, ndėrsa pritet qėndrimi i PD pas dy seancave tė bllokuara. Shtyja e seancės nga dje pėr sot, ka bėrė qė tė shtyhet njė pjesė e axhendės sė planifikuar nga Rama pėr mbledhjen e qeverisė nė Vlorė. Kryeministri kishte planifikuar qė ditėn e sotme dhe nesėr nė Vlorė tė zhvillonte mbledhjen e qeverisė.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha