Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Dy ton drogė nė Itali, dalin emrat e tre shqiptarėve tė arrestuar
14/11/2017
ITALI-Zbardhen emrat e tre shqiptarėve qė janė arrestuar nga policia pėr trafikun e 2 tonėve kanabis qė u bllokuan para dy ditėsh nė Ravena. Shqiptarėt e arrestuar janė; Bledar Danaj 21 vjeē, Erald Alidervishi 26 vjeē dhe Alfred Kamberaj 48 vjeē. Kanabisi ishte transportuar nga Shqipėria nė drejtim tė Italisė nė rrugė detare, ndėrsa vijon hetimi pėr persona tė tjerė qė janė tė pėrfshirė nė trafik. Nė operacionin pėr arrestimin e shqiptarėve ka mbetur i plagosur edhe shefi i karabinierėve tė zonės sė Ravenas, Xhorxhio Tantimonako. Droga u zbulua nga njė kontroll rutinė i policisė sė Ravenas, teksa po transportohej me njė furgon qė drejtohej nga njė italian, qė nuk i ndaloi policsiė. Gjatė ndjekjes, 26 vjeēari ėshtė hedhur nga furgoni i cili ishte nė ecje, por ėshtė arrestuar. Ndėrsa mė pas nė operacion u ndaluan edhe shqiptarėt. Sasi tė pėrmasave tė tilla ėshtė vėshtirė qė tė transportohen me motoskafė apo gomone, pasi pėr kėto pesha duhen mjete lundrimi mė tė mėdha. Ndaj dyshimet janė se pėr kėtė trafikim tė pėrdoren anije, apo peshkarexha. Ky lum droge drejt Italisė vėrshon edhe pse nė Shqipėri sivjet ka patur njė angazhim tė madh nga ana e strukturave shtetėrore pėr tė luftuar mbjelljen dhe trafikimin e kanabisit.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha