Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:41 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Azilkėrkuesit,Ambasadorja gjermane nė Kukės:Largimi s’ėshtė alternativė
14/11/2017
Ambasadorja gjermane, Susanne Schultz ishte pasditen e sotme nė qytetin e Kukėsit ku ka biseduar me kryetarin e qytetit, Bashkim Shehu, nė lidhje me azilkėrkuesit shqiptarė. Sipas Schultz, ndonėse largimi duket si zgjidhja mė e mirė pėr shqiptarėt, ata gjithsesi kthehen duarbosh dhe kjo duhet shmangur. “Rruga jashtė vendit duke sikur ėshtė alternativė pėr shumė shqiptarė, por ata po kthehen duar bosh nė Shqipėri. Kėtu jeni ju qė duhet tė shėrbeni si qendėr qė tė shmangen kėto rrethana te padėshirueshme.”, ka thėnė Schultz. Ndėrsa kryebashkiaku Shehu tha se pėr tė frenuar largimin e kuksianeve duhet zhvilluar qyteti. “Taksat nė Kukės janė tė ulėta, kjo ėshtė bėrė me qėllimin qė tė thithim investime. Duhet tė zhvillojmė qytetin nė mėnyrė qė tė frenojmė azilkėrkuesit. Qytetarėt duhet ta ndėrtojnė jetėn kėtu me mbėshtetjen e partnerėve investues si Gjermania”, u shpreh Shehu.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha