Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Zgjedhjet pėr presidentin e FSHF, tė drejte vote dhe 8 shoqata fantazėm
09/01/2018
Pa filluar mirė gara pėr zgjedhjen e Presidentit tė Fedetarės Shqiptare tė Futbollit, ku deri mė tani kandidat i vetėm ėshtė kreu aktual Armand Duka, bien hije dyshimi pėr njė garė jo tė drejtė e tė ndershme. Nga 66 anėtarė tė Asamblesė sė FSHF-sė qė janė me tė drejtė vote, 8 janė shoqata rajonale tė futbollit amator qė nuk figurojnė tė regjistruara nė gjykatė. Pra janė shoqata fantazmė, tė cilat njihen vetėm nga FSHF-ja por jo nga organet e shtetit shqiptar. Lajmi bėhet i ditur nga portal sportiv “VipSport.al”. “Iu drejtuam Gjykatės sė Tiranės, nėpėrmjet njė avokati, duke qenė se sipas legjislacionit shqiptar, shoqatat duhet tė regjistrohen patjetėr nė Gjykatė. Pėrgjigja e marrė zyrtarisht nga Gjykata ishte se: Kėto SHOQATA NUK EKZISTOJNĖ. (b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha