Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:27 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Problemet e inkubatorëve, Spahia:10 foshnje të vdekura në maternitet
11/01/2018
Deputeti i Partisė Demokratike, Bardh Spahia ka denoncuar sot njė situatė tė rėndė qė po ndodh te Materniteti i ri, ku bėhet fjalė pėr vdekjen e 10 fėmijėve tė sapolindur, brenda 10 ditėve tė muajit qė sapo kemi nisur. Sipas deputetit Spahia, nė kėtė pavion kanė gjetur vdekjen 3 fėmijė nė 24 orėt e fundit pėr shkak tė problemeve me inkubatorėt. Ai deklaron se vetėm nė 10 ditėt e para tė muajit tė parė tė kėtij viti ka pasur 10 raste fatale, ndėrsa shton se pėr kėtė situatė qė vazhdon prej 4 -5 muajsh janė vėnė nė dijeni strukturat drejtuese te Ministrisė sė Shėndetėsisė. Ministria e Shėndetėsisė kontaktuar nga Report TV thotė se ėshtė duke pėrgatitur njė sqarim tė detajuar pėr kėto pretendime tė deputetit Spahia. Sakaq burime pėr Report TV brenda maternitetit thanė se ngjarja ėshtė e vėrtetė. Nė njė kohė tė shkurtėr kanė vdekur 10 foshnja tė lindura para kohe pėr shkak tė mungesės dhe mirėmbajtjes sė inkubatorėve.(G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha