Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Mbledhja e qeverisė nė Lezhė, Nikolla ju del para protestuesve nga Torrovica
12/01/2018
Lezhė-Banorėt e Torovicės nė Lezhė kanė pritur me protesta Kryeministrin Edi Rama. Banorėt kėrkojnė investime pėr ndėrtimin e rrugės e cila ėshtė shkatėrruar prej vitesh. Mbanin pankarta nė duar me mbishkrime “varfėri, kanabis, duam rrugė,” Ministria Lindita Nikolla ka tentuar tė negocioj me protestuesit, duke u premtuar se rruga e Torovicės do tė ndėrtohet shumė shpejtė, por kėta tė fundit e kanė kundėrshtuar ashpėr duke i kėrkuar tė largohet nga vendi i protestės. “I kanė marrė njerėzit dhe i kanė ēuar nė komisariat pėr t’i trembur, presion psikologjik i paparė. Kanė ardhur edhe na kanė shoqėruar. Premtime, premtime dhe asgjė nuk ėshtė bėrė asnjėherė. Ne duam ndėrtimin e rrugės jo premtime, se dimė se gėnjejnė, ministria Nikolla nuk dha ndonjė afat pėrveē premtimit se do ndėrtohet rruga, ne do vazhdojmė tė protestojmė pėr tė drejtat tona,” tregoi njė protestues. Nė Lezhė do mbahet mbledhja e Kėshillit tė Ministrave, ndėrsa protestuesit nuk janė larguar duke bllokuar rrugėn, policia ndodhet nė vendngjarje pėr menaxhimin e situatės. Nuk dihet ende nėse protesta organizohet nga ndonjė forcė politike apo nga vetė banorėt qė kėrkojnė zgjidhje pėr problemet e tyre. (b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha