Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:09 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Amnistia nga Vettingu pas dorėheqjes, politika: E ligjshme
13/02/2018
Vendimi i Komisionit tė Pavarur tė Kualifikimit pėr tė ndėrprerė vettingun pėr gjyqtarin Besnik Imeraj pasi ky i fundit dha dorėheqjen, rrezikon tė kthehet nė njė precedent pėr tė gjithė ata gjyqtarė e prokurorė qė mund tė dorėhiqen nė vijim, ose pėr ata qė janė dorėhequr, si Adriatik Llalla. Nė mbledhjen e Kėshillit tė Legjislacionit, demokrati Enkelejd Alibeaj, dha njė propozim tjetėr. “Ka njė propozim nga eksperti Bardhi dhe unė mendoj qė duhet ta diskutojmė. Meqė edhe sė fundmi ka disa raste dorėheqjesh dhe ka njė debat nėse duhet apo ju tu ndėrpritet vettingu. Unė mendoj qė nuk ėshtė e kėshillueshme qė tė ketė amnisti tė tillė, por meqė ka njė diskutim, le tu dėrgojmė njė letėr edhe tre organeve tė vettingut, edhe ONM-sė pėr t;i pyetur nėse duhet ta ribėjmė ligjin e vettingut, duke marrė nė konsideratė edhe arsyetimin e Gjykatės Kushtetuese pėr kėtė ēėshtje”, shprehet Enkelejd Alibeaj. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha