Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Projekt-vendimi i fshehtė i AKEP, reagon Ministria e Energjitikės
13/02/2018
Ministria e Infrastrukturės dhe Energjetikės reagon nė lidhje me projekt- vendimin e fshehtė tė AKEP pėr pėrjashtimin vetėm tė Albetelecom nga detyrimi pėr tė mbajtur tarifat on- net tė njėjta me ato off-net. Vendim ky qė cėnon konkurrencėn e lirė nė treg, rregullat ligjore e financiare ndaj dy operatorėve tė tjerė nė tregun shqiptar. Nė reagim thuhet qartė se kompetencat e AKEP janė tė pėrcaktuara nė ligjin pėr komunikimet elektronike, i cili garanton qė ēdo procedurė dhe vendim rregullator i AKEP-it, sikurse dhe ēėshtja nė fjalė duhet tė kalojė pėrmes procedurės sė konsultimit. Theksojmė se pikėrisht kjo procedurė ėshtė njė nga pikat e shkelura nė flagrancė nga AKEP, qė e ka pėrpiluar kėtė vendim pa asnjė konsulencė paraprake dhe nė mungesė tė ēdo transparencė me operatorėt. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha