Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:10 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi: Stop masakrės, duam gjyqtarė tė huaj
11/03/2018
Pas humbjes sė Flamurtarit nė Laē, nė shifrat 4-2, trajneri Shpėtim Duro ka shpėrthyer sėrish nė akuza ndaj gjykimit, teksa e ka cilėsuar arbitrin kryesor Kridens Meta njė kamikaz. Duke u nisur nga ndėshkimi sistematik qė i ėshtė bėrė Flamurtarit jo vetėm kėtė sezon, administratori vlonjat Sinan Idrizi propozon diēka konkrete, madje sė shpejti do tė dorėzojė njė kėrkesė zyrtare pėr FSHFnė. Administratori i Flamurtarit do tė paguajė ēdo shpenzim nga ana e tij pėr tė gjitha ndeshjet deri nė fund tė kampionatit, vetėm qė t’i arbitrojnė tė huajt dhe jo mė gjyqtarėt shqiptarė. Sinan Idrizi me kėtė veprim kėrkon qė tė paktėn mos ketė paragjykime dhe skuadra nė fushė tė mos trembet nga gjykimi. Numri njė i klubit vlonjat merr pėrgjegjėsi edhe ecurinė e skuadrės, por nė apel mungojnė shumė pikė vetėm nga arbitrimi tendencioz, ai ka kėtė kėrkesė dhe shpreson qė edhe ndonjė klub tjetėr t’i bashkangjitet dhe nė fazėn e fundit tė kemi gjyqtarė huaj qė arbitrojnė nė Kategorinė Superiore, pse jo, duke dhėnė edhe leksione pėr bluzat e zeza nė Federatėn shqiptare tė Futbollit.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha