Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Itali, shkatėrrohen dy grupe kriminale tė trafikut tė drogės, 47 nė pranga mes tyre dhe shqiptarė
14/03/2018
BARI - Dy grupe kriminale tė trafikut tė lėndėve narkotike nga Shqipėria nė Itali janė shkatėrruar mėngjesin e kėsaj tė mėrkure nė Bari tė Italisė, ndėrsa nė prangat e policisė kanė rėnė disa persona. Policia italiane nė bashkėpunim me Policinė shqiptare ka ekzekutuar njė operacion tė pėrbashkėt antidrogė tė koduar “Shefi” nėn koordinimin e Antimafias Italiane. Mbi 200 forca tė rendit kanė ekzekutuar 43 urdhėra arrestimi ndaj personave tė akuzuar pėr trafik marijuane, kokaine e hashashi. Droga trafikohej me mjete lundruese nga Shqipėria drejt rajonit tė Puglias. Mes tė arrestuarve ka edhe shtetas shqiptarė, por ende nuk dihet numri i saktė i tyre.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha