Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Rama nga Elbasani: E nesėrmja do tė shkėlqejė si kjo ditė vere
14/03/2018
Nga qyteti i Elbasanit, aty ku festohet mė shumė ‘Dita e Verės’, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se do tė punojė qė e nesėrmja tė shkėlqejė si kjo Ditė Vere. Kryeministri vizitoi panairin ‘Dita e Verės 2018’, ku pėrcolli dhe njė mesazh urues pėr tė gjithė, duke premtuar nė vazhdim mė shumė punėsim, rritje ekonomike dhe siguri. “Ka filluar tė mos mbahet dot mend qė kur kemi ardhur kėtu nė Elbasan pėr ditėn e parė tė Verės, por mbaj mend shumė mirė se si ka qenė Elbasani dhe e vėrtea ėshtė se pėrsėri nė kėtė Ditė Verė nuk ėshtė e vėshtirė tė shquhen ndryshimet e rėndėsishme qė kanė ndodhur nga viti i kaluar, tė tjera patjetėr do tė ndodhin. Mė e rėndėsishmja ėshtė tė fuqizojmė vazhdimisht mundėsitė e njerėzve pėr tė pasur mė shumė punėsim, ekonomi, mė shumė siguri pėr tė nesėrmen. Hap pas hapi diēka po bėhet nė funksion tė njė tė nesėrmje, qė e nesėrmja do tė shkėlqejė si kjo ditė Vere”, tha Rama.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha