Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kryeministri Rama i dorėzon “tapinė” kishės katolike nė Elbasan
14/03/2018
Merr fund odiseja e pronėsisė sė Kishės Katolike nė Elbasan. Pas dy dekadash betejė ligjore pėr pronėsinė e truallit, mes kishės dhe disa pronarėve ku pėrfshihej dhe bashkėshortja e ish Presidentit Bujar Nishani, tashmė Kisha zotėron certifikatėn e pronėsisė. Pasi qeveria kompensoi pronarėt nėntorin e vitit tė shkuar, kryeministri Rama i dorėzoi dokumentin Kishės Shėn Piu X. “Mė vjen shumė mirė qė sot ne i japim fund njė kalvari shumė tė gjatė, njė kalvari absurd dhe tė dhimbshėm pėr komunitetin katolik dhe pėr Kishėn Katolike shqiptare, e cila, pasi kaloi pėrgjatė flakėve tė ferrit tė diktaturės, u desh tė ndeshej pėr ēerekshekulli me flakėt e ferrit tė administratės. Praktikisht, siē edhe e dini, u kėrcėnua seriozisht nė ekzistencėn e saj kėtu nė Elbasan dhe mė vjen mirė qė, pėrfundimisht, pėrgjithmonė, nga sot kisha do disponojė pronėn e saj tė regjistruar dhe tė patundur dhe tė patundshme mė,” u shpreh Kryeministri.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha