• Opinion

  Kandidatët e PD-së si ushtarët e Salaminës

  PD po nis fushatën e parë në historinë e saj jo si herë të tjera. Arsyen e dimë të gjithë. Një pjesë e demokratëve janë me grupin e Rithemelimit...

 • Opinion

  Lidhja pa lidhje nga Berisha e aferës ‘McGonigal’ me ambasadoren Kim

  Nuk është e re sot dhe nuk do të jetë e as nesër, as në të ardhmen që përfaqësuesit e Presidentit dhe Departamentit të Shtetit amerikan në...

 • Opinion

  Preç Zogaj: Refuzimi absurd i kandidatëve unikë

  Kryetari i komanduar i PD-së, Enkelejd Alibej, Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi, grupi parlamentar, kryesia dhe kolegji i kryetarëve të...

 • Opinion

  Për tollovitjen në xhungël dhe standardin normal të përballjes me drejtësinë

  Kupa e pritshmërive të publikut shqiptar për të luftuar pandëshkueshmërinë në sferat e larta është mbushur e zbrazur disa herë gjatë tri dekadave...

 • Opinion

  Shumë rrugë e pak njerëz, shumë njerëz e pak rrugë

  Për të shkuar në bregdetin jonian të Shqipërisë nuk ka më një e dy, por një hartë rrugësh me akse dhe degëzime të shumta. Ndërkohë në bregdetin...

 • Opinion

  Preç Zogaj: Fundi i një frustrimi, fillimi i një ere të re

  Sot do të mbahet në Bruksel takimi zyrtar që shënon hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Më në fund, pasi qeveria jonë kishte...

 • Putin del hapur në nxitje të radikalëve prorusë në Europë e Ballkan

  Në fjalimin që e mbajti në fund të javës së shkuar në samitin ekonomik të Shën Peterburgut, lideri i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi se...

 • Preç Zogaj: Presidenti, përkujdesja e Ramës për të sajdisur veten dhe të tjerët

  Tani që u zgjodh, urimet “punë të mbarë” për Presidentin e Republikës, Bajram Bega, janë jo vetëm kërkesë e etikës dhe kortezisë, por edhe dëshirë...

 • Preç Zogaj: Besimshtuar, me sytë nga SPAK dhe BKH

  Në Shqipëri ka ndodhur shpesh e ndodh që denoncimi i një krimi në polici dekonspirohet nga brenda dhe kthehet në fatkeqësi jo për kriminelin, por...