• Opinion

  Lulzim Basha po kërkon përsëri kompromis me Sali Berishën

  Qasja e Lulzim Bashës në gjithë këtë periudhë kohe është një qasje prej amatori politik, gjithmonë me vonesë, i turbullt në mendime dhe teza...

 • Bota

  Gazetarja ukrainase për Report Tv: Të shtohen sanksionet ndaj Rusisë! Lufta të zgjidhet me diplomaci! Nuk largohem nga Ukraina derisa të fitojmë

  Gazetarja ukrainase, Olesya Bida ka rrëfyer për Report Tv situatën në Ukrainë, e cila është në ditën e 17 të pushtimin rus. Gazetarja Bida jeton...

 • Bota

  EKSKLUZIVE/ Deputetja ukrainase për Report Tv: Nuk heqim dorë nga kufiri jonë, të rikthehet siç e kemi pasur! Sanksionet ndaj Rusisë duhet të jenë më të forta, Putin të izolohet nga Perëndimi (VIDEO)

  Ukraina nuk ka ndërmend të dorëzohet përpara ushtrisë ruse nëse nuk u rikthehen kufijtë siç kanë qenë në 2014. Deputetja ukrainase Yevheniya...

 • Opinion

  Gjykata Kushtetuese shpëtoi Ilir Metën, vrau Presidencën!

  Në asnjë rast në këto 30 vite pluralizëm politik nuk kemi parë një president të bëjë thirrje absurde, me zero fakte e prova. Përjashtimi i vetëm...

 • Opinion

  Të luash ruletën ruse me Amerikanët!

  Ruleta ruse, ështe një lojë vdekjeprurëse ku ata që marrin pjesë rrezikojnë gjithë kohës të eliminohen fizikisht. Me vetëm një fishek, lojtarët...

 • Opinion

  Sikur Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta...

  Ishte një ditë e bukur për demokracinë, Monika Kryemadhi dha dorëheqjen nga LSI.

 • Opinion

  Foltorja e Sali Berishës, alibia perfekte e humbjes së zgjedhjeve për Bashën!

  Me një proces kaotik mbushur me paqartësi, foltorja e ish kryeministrit Sali Berisha bashkë me deputetët e tij dhe LSI-në e Ilir Metës, po bëhen...

 • Opinion

  Zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit, lufta për vendin e dytë!

  Në dukje pa rëndësi, këto zgjedhje kanë vlerë të konsiderueshme, pasi bëhet fjalë për 4 bashki me peshë të madhe elektorale dhe jo vetëm, duke...

 • Opinion

  Presidenti Ilir Meta, apo kreu i sindikatës së rojeve!

  Presidenti duke mbajtur anë tregon hapur në fakt se cili do të jetë poli i tretë i politikës shqiptare duke filluar që nga ky vit. Një aleancë me...

 • Ekonomi

  Senatori që ndërmori nismën për njohjen e pensioneve të shqiptarëve në Itali ekskluzivisht për Report TV: Ja kush përfiton nga marrëveshja

  Senatori italian që ndërmori nismën për njohjen e pensioneve të shqiptarëve, Tommaso Nannicini në një intervistë ekskluzive në emisionin ‘Studio...