• Opinion

  Një diferencë krahasuese midis Sali Berishës dhe Rrahman Rrajës

  15 mars 2008, një biznes vdekjeprurës në Gërdec të Tiranës, i të birit të kryeministrit dhe deputetit Sali Berisha, shkaktoi 26 viktima, dhjetëra...

 • Opinion

  Një histori përndjekjeje seksuale, ku Sali Berisha e bëri veshin shurdh

  Ishte viti 2011 kur një punonjëse e bashkisë Kamëz, denoncoi në media kryetari e saj të bashkisë sepse e përndiqte seksualisht që nga viti 2010...

 • Opinion

  Bëjini një provë burgu Saliut dhe Ilirit!

  Një sekretare e Përgjithshme në ministrinë e Shëndetësisë u arrestua për korrupsion. Një ish-kryebashkiak i Durrësit dhe njëkohësisht personazh me...

 • Opinion

  Cili është tradhtari në Partinë Demokratike?

  Shpeshherë është thënë se Partia Demokratike është pasuri kombëtare. Kjo për faktin se ajo është formacioni i parë politik që u formua për të...

 • Politikë

  Të dhënat statistikore që rrëzojnë pretendimet e Sali Berishës për Shkodrën

  Në një dalje të sforcuar mediatike, Sali Berisha vuri në dyshim rezultatin mbresëlënës dhe të pastër të fituesit Benet Beci, duke u përpjekur ta...

 • Opinion

  Benet Beci, 'shkodrani i Tiranës' që theu një rekord, por që i mbetet të thyejë edhe një tjetër

  Shkodra më 14 maj bëri ndryshimin më të madh në historikun e pluralizmit në Shqipëri. Për herë të parë në 32 vite demokraci, kryetar i bashkisë...

 • Opinion

  Disa arsye pse nuk duhen votuar kandidatët e dyshes Berisha-Meta

  Partia Demokratike vjen në këto zgjedhje e përçarë si kurrë më parë. Pjesa zyrtare e PD-së ka kandidatë vetëm në një grusht bashkish dhe shpreson...

 • Opinion

  Premtimi për transport falas dhe pikëpyetjet rreth tij

  Premtimi më i rëndësishëm që Lali Belo ka bërë deri më sot, është ai për transportin publik falas për qytetarët e bashkisë Tiranë, e cila përfshin...

 • Opinion

  Kontradiktat e kapjes së Lulzim Bashës!

  Nuk kemi asnjë të drejtë që t’i paragjykojmë në fiksimin e tyre, sepse bindja u është rrënjosur kaq thellë saqë është kohë e humbur që të...

 • Opinion

  Cili është tradhtari, Rama apo Berisha?

  Të gjithë përfaqësuesit e opozitës, si ata të “Vulës”, ashtu dhe ata të “Foltores”, kanë nisur një fushatë të egër linçimi ndaj kryeministrit...