• Opinion

  'Koalicioni media-president-opozitë-Avokati i Popullit i qajnë hallin të 'shkretëve' që kanë vrarë'

  Po eksponentë të shoqërisë civile, të cilët në asnjë mënyrë nuk mund të akuzohen si bashkëpunëtorë të krimit, çfarë...

 • Opinion

  Amnisti fiskale dhe penale për shqiptarët brenda dhe jashtë vendit, shfrytëzojeni ose do jepni llogari

  Sa kursime emigrantësh rrinë nën jastëk? Sa kursime emigrantësh nuk hyjnë dot në bankë? Sa makina të blera nga emigrantët me punë të ndershme mund...

 • Opinion

  Rama: Mini-Shengeni nuk është ‘plani B’ i Ballkanit Perëndimor

  Ideja e një Shengeni rajonal përfshirës si dhe bashkëpunimi mes gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, duke u mbështetur në katër liritë e...

 • Opinion

  Prioritetet e kryesisë shqiptare të OSBE-së! Nga promovimi i grave tek konlikti Rusi-Ukrainë

  "Jam shumë i nderuar që i drejtohem këtij Këshilli të shquar, në cilësinë time si kryetar i radhës i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në...

 • Opinion

  Një kohë ekstreme kërkon masa ekstreme me ligjin special

  Nesër domethënë nesër, ditën e hënë, jo nesër në të ardhmen.

 • Opinion

  Edi Rama: Unë, pioneri me shall të kuq që sot drejtoj OSBE-në

  Para së gjithash, dua ta nis duke falënderuar nga zemra paraardhësin tim, ministrin Miroslav Lajčák dhe duke përgëzuar ekipin sllovak për...

 • Opinion

  Rama: Do t’ia dalim me se s’bën, sepse sot jemi më të fortë se sa përpara tërmetit (VIDEO)

  Urimi i plotë i kryeministrit Edi Rama për fundvit, drejtuar me një video-mesazh për të gjithë shqiptarët

 • Opinion

  Rama: Shije e ulët në letërsi

  Vendimi i Akademisë Suedeze për dhënien e çmimit Nobel në Letërsi Peter Handke-s javën e kaluar, ishte një veprim tronditës që duhet të shqetësojë...

 • Opinion

  Mësimet e këtij viti, ambicia për vijimin e mandatit dhe qeveria e re

  Ky në fakt është një takim i pazakontë, në një kohë të pazakontë të vitit për mbledhje partie, në një moment të pazakontë për këtë familje, e cila...

 • Top 24

  Rama: 'Fake News', sfida e qeverisë kundër lajmeve që shpiken në mënyrë të qëllimshme

  Kjo është një situatë prej xhungle ku ne synojmë që të vendosim një rregull normaliteti si në vendet e tjera duke bërë disa ndërhyrje ligjore që...