• Opinion

  Vrasjet masive, këmbanat që ranë në Beograd kërkojnë veshë edhe tek ne

  Javën që shkoi, në harkun e 48 orëve, Beogradi u bë skenë e dy vrasjeve masive. E para ndodhi në një shkollë të kryeqytetit Serb, e dyta në 2 – 3...

 • Opinion

  Pse Ramën? Po kë? Berishën. Pse Berishën? Po kë….

  Të jesh antisistem apo antiregjim, kjo ishte tema e një debatit që po zhvillohej parmbrëmë në një emision...

 • Opinion

  E goditi ngaqë kështu ia tha koka, jo, e urdhëroi 'Ed Drama'! As njëra, as tjetra, e goditën analistët…

  Edhe në kafene tema më e nxehtë e javës ishte goditja me grusht e Berishës. E diskutuam gjatë po asnjeri nuk mendonte si...

 • Opinion

  Ik mor plak matuf

 • Opinion

  ‘Po na përzënë nga toka jonë, fali Zot se s’dinë ç’bëjnë’, fermerët e Myzeqesë dje na dhanë një leksion qytetarie

  Më ngjalli ndjesi të mirë protesta e djeshme e fermerëve para Parlamentit. Jemi mësuar që shumica e protestave të tilla të jenë për politikë a më...

 • Opinion

  Drejtësi apo shpagim për Mateon?

  I kuptoj familjarët  e 8 vjeçarit që u godit në kokë me lopatë nga një 38 vjeçar dhe pastaj,  për t’ia hedhur paq me shoqërinë dhe drejtësinë, u...

 • Opinion

  Vrasja e Sabrinës, krim i parathënë

  E vrau tek po hante. Ishte drekë e vonë, sa qe kthyer nga puna dhe kishte uri. I duhej të punonte, të ushqente veten dhe vajzën tre vjeçare. Krimi...

 • Opinion

  Sezon turistik apo luftë banditësh?

  Mbi 20 të shtëna në një lokal në Sarandë, ndaj të gdhirë kur edhe dy të shtëna të ngjajnë si betejë. Pak ditë më vonë katër të vrarë dhe shumë të...

 • Kronikë

  Sa më luksoze makina, aq më arrogant shoferi e aq më i pafuqishëm shteti

  S’di të thuash nëse këto shkelje i bënte nga që ishte i ri e me natyrë të papërmbajtur apo ngaqë komoditeti që i kishte krijuar i ati biznesmen,...

 • Opinion

  Kryegjyqtarja e Elbasanit, sfilata peshon më shumë se krimi

  Kryegjyqtarja e Elbasanit është vënë në shënjestër të mediave. Disa video të hedhura në rjet, s’dihet nga kush, e paraqesin tek bën sfilatë mode...