• Top 24

  Përse është e lehtë të thuash që Eni Vasili “është paguar nga grekët”

  Të ankohesh gjithë ditën se të akuzojnë kot si e paguar nga Greqia dhe në darkë të bësh të njëjtën gjë kundër një kolegut tënd, vetëm që mos të...

 • Opinion

  Të mërzitur, në një ditë të keqe për krimin

  Opozita e shikon arrestmin e dy ish- zyrtarëve socialistë si një hapje krahu për këdo figurë politike që mund të dalë i implikuar në histori të...

 • Opinion

  Kush vendos në PD për 'marrëveshjet' me Ramën?

  Sali Berisha po përpiqet t’i dalë para dyshimeve se përpjekjet e Bashës për radikalizimin e situatës, mund të përfundojnë me marrëveshje me Edi...

 • Opinion

  Për të shqetësuarit, nga fushata politike 'antishpifje'

  Fushata, e cila duket se është e programuar me shumë vetëdije prej tij, për të ngulitur në opinionin publik, identifikimin e kundërshtarëve dhe...

 • Opinion

  Beteja është me lajmet e rreme

  ...Koha në të cilën jetojmë ka një shqetësim global lidhur me lajmet e rreme, “fake news”. Është një shqetësim që në vitin 2016 tronditi zgjedhjet...

 • Opinion

  Pse Basha ka alarmuar 'berishët' me shkuarjen në prokurori?

  Vetë Basha, duke e ndjerë acarimin që Berisha ka me faktin që ai ka shkuar në prokurori, sapo doli nga dera e Prokurorisë u përpoq ta lehtësojë...

 • Opinion

  'Videoja' e dytë e 'Babales', tregon më shumë se e para!

  Partia Demokratike po zhytet përditë e më shumë në spiralen e një historie të sajuar keq dhe dhe sot heronjtë e saj, janë dy kunetër ordinerë nga...

 • Opinion

  “Videoja” e dytë e “Babales”, tregon më shumë se e para!

  Partia Demokratike po zhytet përditë e më shumë në spiralen e një historie të sajuar keq dhe dhe sot heronjtë e saj, janë dy kunetër ordinerë nga...

 • Opinion

  Lulzim Basha ose duhet të dorëzojë Salianjin, ose 'Babalen', ose vetë!

  Ka vetëm dy mundësi që Lulzim Basha të sqarojë pozicionin e tij në lidhje me dosjen “Babale”.

 • Opinion

  Lëreni Taulantin të bëjë ndonjë gabim!

  Sali Berisha nuk ka lënë të shuhet jehona e “Babales” dhe ka postuar sërish sot një foto-montazh të Taulant Ballës.