• Këlliçi paralajmëron Tiranën: Nëse do të fitoj zgjedhjet do të bllokoj mbledhjen e mbeturinave në kryeqytet 

  Gafat e Belind Këlliçit s'kanë limit. Duke harruar se ai garon si kryetar i bashkise se Tiranes dhe jo si kryetari i opozitës, sot ka premtuar që...

 • Urime zoti Këlliçi për një fushatë të suksesshme

  I klonuar edhe ai nga Berisha (klonues serial politikanësh humbës), Belind Këllici beson se politika ashtu si fushata zgjedhore, bëhet duke...

 • Berisha në të gjithë ekranet lajmeron: Rrezikohet kthimi i monizmit në Shqipëri

  Mesa duket AMA e shqetësuar për pluralizmin e informacionit, bëri një garë për të hapur një tjetër televizion...

 • Gafa e Berishës: Rama kot po lufton për kreun e SPAK, ai nuk ndërhyn dot në hetim te prokurori

  Në logjikën e tij të sëmurë nuk ka kuptim gjithë kjo betejë për zgjedhjen e një kryetari të Spak i cili as ''nuk ndërhyn dot në hetim te...

 • Berishianët për inat të Erion Veliajt, nuk besojnë se Dua Lipa mblodhi 200.000 vetë në shesh 

  Që dje është ndezur një debat në këtë katundin tonë, në këtë cep të Europës se është apo jo e besueshme se në koncertin (falas) të Dua Lipës në...

 • Sulmi kibernetik & opozita/ A ka një pikë kur urrejtja politike transformohet në tradhti? 

  Si shpjegohet, edhe pse gjendemi përballë një sulmi “ushtarak” të armikut, në vend që të jenë në krah të Shtetit nën sulm (pra në krah të Aleancës...

 • Pika e zezë

  Pishinat e Irfanit, Çim Peka ka një mesazh të rëndësishëm për Sali Berishën dhe Ilir Metën! 

  Ja pse operacioni i ndërmarrë nga IKTM kundër Hotel Prestige në Golem për prishjen e dy pishinave të konsideruara abuzive, po terrorizon Çim...

 • Pika e zezë

  Pasi shpëtoi Ilir Metën, i dhuroi partinë Sali Berishës dhe çoi në burg tre socialistë, sot kush e kontrollon në të vërtetë drejtësinë?

  Legjenda se Edi Rama kontrollon drejtësinë është baraz vetëm me një tjetër gënjeshtër të përsëritur prej vitesh nga opozita, që Edi Rama...

 • Pika e zezë

  Turistë lufte, moda e re e gazetarisë shqiptare 

  Sot moda është të shtiresh se po shkon në Ukrainë dhe në këtë mënyrë, pas analistëve që nuk logjikojnë dhe gazetarëve investigativë që nuk...

 • Pika e zezë

  Nënë Liza dhe Informaliteti aktual në media, më keq se kioskat e dikurshme mbi Lanë

  E gjitha kjo po ndodh me bekimin e Shtetit shqiptar që do të kujtohet tepër vonë për dëmin që po i bën informacionit dhe shoqërisë, por edhe të...