• Opinion

  Sherrnaja dhe kulla mes Tiranës

  Ç’nuk tha Partia Demokratike, kur Edi Rama sapo kishte ardhur në pushtet dhe nisi me vrull dhe mbështetje popullore, luftën ndaj objekteve pa leje...

 • Opinion

  Kush e pengon SPAK, të 'godasë' djathtas?

  Që SPAK-u dhe kreu i saj Altin Dumani, po godasin fort korrupsionin dhe krimin e organizuar, kjo nuk vihet në dyshim. Që SPAK-u, po “trazon”...

 • Opinion

  Lojë ‘luftash’ në PD

  Qysh nga 2013 deri sot, kjo PD, ka bashkëjetuar me dy kryetarë, njëri de facto, dhe tjetri de jure. Prej 2022, kjo parti ka patur 4 kryetarë....

 • Opinion

  Pse PD, (Gazi) e ka të pamundur…

  Sipas të gjitha parashikimeve dhe analizave të “ftohta” politike, mendoj se Partia Demokratike do të vijë në pushtet, kur Gaz Bardhi të jetë një...

 • Opinion

  Tani nis beteja mes tyre

  Lulzim Basha, i rizgjedhur kryetar i PD-së (me vulë), e mblodhi Kuvendin e asaj force politike. Nga forma dukej si një kuvend, si të gjitha...

 • Opinion

  Je t’aime, Europë

  Edi Rama sërish e shprehu qartë vendimin e qeverisë së Shqipërisë edhe në Slloveni një javë më parë. Ai deklaroi se “ne nuk zbresim nga autobuzi i...

 • Opinion

  Gjobëvënësit e politikës

  Ajo ç’ka sot konstatohet lehtësisht nga çdo shqiptar, është fakti se, një pjesë e politikës në Shqipëri, po e përdor misionin e saj për...

 • Opinion

  Mënxyrat që 'groposi' koha

  Fatmirësisht sot akoma ka gjallë njerëz, që kanë përjetuar “live” mënxyrat e qeverisjes “demokratike” të pas 22 Marsit 1992. Janë gjallë ata që...

 • Opinion

  PD nuk do të jetë kurrë parti pushteti

  Rrokullisma ku u gjend Partia Demokratike pas vendimit “non-grata” të Sali Berishës, lufta e pandalshme klanore për të kapur vulën, firmën,...

 • Opinion

  ‘Kalamanët’ dhe bajraktarët e PD

  Ajo që kemi parë prej 2 vjet e gjysëm në Partinë Demokratike, na bëri të besojmë besojmë se, kjo forcë politike po ‘noton” mes një gjurulldie të...