• Protesta ndaj AKSHI-it, si ludistët e shekullit të 19-të

  Nëse ka një arritje kjo qeveri është futja dhe modernizimi i sistemit të shërbimeve. Besoj jam një ndër shumë shqiptarë që për të marrë një...

 • Dritan Hila: Komisioni i Berishës si vrimë në ujë

  Kush i ka jetuar vitet ‘90-të në kapërcyellin ‘91-‘92 e mban mend një farë Xhon McGou që Saliu e nxirrte tribunave dhe ekranit që të deklaronte se...

 • Asosacioni dhe pse SHBA bën presion mbi Kosovën

  Kohët e fundit SHBA-ja nëpërmjet të dërguarve të saj ka bërë presion pa dorashka për aplikimin e Asosacionit të komunave serbe në Kosovë. Është e...

 • McGonigal dhe Rama, frikë apo mospërfillje?

  Kërkesa e Ramës që të krijojë një dosje për PD është shumë e paprovueshme. Atëherë pse Rama nuk del në interpelancë? Ka disa arsye ku më kryesorja...

 • E vjedhura dhe e rrahura, nuk harrohen

  Me sensin e të pastajmes, shumë demokratë mendojnë se pas videos që çoi në ngjarjet e 21 janarit, Berisha duhet të prishte koalicionin me Ilir...

 • Problem i PD, më i madh se katër deputetë!

  Përjashtimi i katër deputetëve nga grupi parlamentar i PD, i heq koren një plage që vazhdon dhe rri e mahisur. Secili prej tyre ka arsyet...

 • Shqipëria vend i bekuar , ‘udhë e mbarë’ për të gjithë ata që duan të ikin

  Më rezulton që në gjithë Shqipërinë kanë çelur trëndafilat. Pra kemi një klimë që pak kush e ka në bote. Mbase ne, Greqia, jugu i Italisë, një...

 • Dy problemet e mëdha të primareve: Një PD e përçarë dhe mungesa e Partisë së Lirisë!

  Ky është një handikap i madh. Nxitimi i fraksionit të zotit Berisha për të bërë sa më shumë primaret ishte i tillë që në njëfarë mënyre i...

 • Berisha si gjobëvënës

  Ka disa kohë që kur e pyesin Berishën për oligarkët i ngatërrohet gjuha në gojë, por i është qepur Air Albania-s me bukë në trastë dhe sulmet janë...

 • Mesazhi i ikjes së Grida Dumës dhe Alfred Rushajt!

  Largimi i dy deputetëve të PD nga Parlamenti, pavarësisht se me profile të ndryshme, tregon një krizë në radhët e kësaj force politike, e cila...