• Sociale

  Bie fuqia blerëse, çmimet e larta boshatisin tregun e Fierit! Flasin qytetarët: Kështu nuk jetohet! Tregtarët: Më mirë pa punë

  Çmimet e larta kanë boshatisur tregun e fruta-perimeve në Fier ndërsa fuqia blerëse është tkurrur. Në tezga duken gjithnjë e më pak qytetarë, e...

 • Reportazh

  ‘Shqipëria turistike’/ Plazhet e virgjëra të Fierit me rërë kurative! Kulinaria dhe tradita në fshatin Darëzezë

  Zgjedhja për të pushuar në stinën e verës është individuale. Ata që duan të qëndrojnë në qetësi të plotë midis detit dhe natyrës, pa zhurma e...

 • Sociale

  Thahet rezervuari i Kurjanit, tokat mbeten pa vaditje! Shqetësuese, ngordhin peshqit përreth vijës së bregut të lumit

  I mbetur në nivelin minimal të kufirit të 3 metrave, rezervuari i Kurjanit në Roskovec të Fierit po thahet duke rrezikuar tokat e fermerëve në...

 • Sociale

  Ura e Belindës në Patos rrezikon shembjen, kryebashkiakja Balilaj: S’kemi fonde! Kërkojmë zgjidhje nga emergjencat

  Një urë në Patos është duke u shembur, problematikën përpos banorëve e pranon dhe kryebashkiakja Balilaj. Ajo thotë se nuk ka fonde për ta...

 • Kronikë

  Gaforret blu shfarosin peshkun në rrjetat e peshkatarëve të hedhura në bregdetin e Darëzezës

  Peshkatarët e bregdetit të Darëzezës kanë disa ditë që po përballen me një shqetësim. Gjatë hedhjes së rrjetave për të zënë peshk si zakonisht ...

 • Drejt Punës

  Personazh/ Një ditë me Festimin, efektivin e patrullës në Fier, 35 vite në ruajtje të rendit e sigurisë

  Ka mbi 35 vjet që punon në mbrojtje të rendi dhe sigurisë në Fier, por Festim Bacllari nuk ndihet ende i lodhur. Report Tv kaloi një ditë me...

 • Vetëm 15 foshnje në muaj, bie ndjeshëm numri i lindjeve në qytetin e Fierit

  Qyteti i Fierit ka shënuar një ulje të numrit të lindshmërisë ku vetëm për vitin 2022, numri I foshnjave të ardhura në jetë është 456, rreth 118...

 • ‘Festa e grurit’ në Fier, u festua dalja e bukës së re! Kosto e lartë për grurin, fermerët shtojnë tokat me misër

  Në Pojan të Fierit është festuar dalja e bukës së re, Festa e Grurit. Edhe për këta fermerë kostot e prodhimit janë të papërballueshme, ndërsa...

 • 'Kemi qenë të palodhur dhe jemi shpërblyer me buzëqeshjen e njerëzve', rrëfimet e shoferëve të ambulancës së Fierit në misionin e tyre të vështirë

  Përpos personelit mjekësor, pjesë e stafit të urgjencës së Fierit janë dhe 25 shoferë që punojnë pa lodhur në misionin e vështirë për të shpëtuar...

 • Not në dimër, ish-futbollisti Tajari sfidon të ftohtin (VIDEO)

  Noti është një pasion i hershëm për 64-vjeçarin , Kastriot Tajari, me origjinë nga Vlora dhe banim në Fier. Ish-futbollisti i Apolonisë, sot...