• Opinion

  Astrit Patozi: Edhe të ndarë janë njësoj

  Le të mëdyshet sa të dojë Edi Rama, mes mendjes, që e shtyn të jetë me Bashën, kur ka parasysh amerikanët, dhe zemrës që e çon instiktivisht tek...

 • Opinion

  Astrit Patozi: Një fotografi që i shpjegon të gjitha

  Kjo është një fotografi e mesit të vitit 2019, shkëputur nga botimet e shtypit të kohës. Fill pas këtij takimi entuziast, Salvador Kaçaj shpalli...

 • Opinion

  Astrit Patozi: Fundi i pritshëm i një marrëzie politike

  Fundi i pritshëm i një marrëzie politike, gjatë kohës kur “Foltorja” dhe vulëmbajtësit e partisë mendonin dhe vepronin...

 • Opinion

  Astrit Patozi: Foltorja, si lufta italo-greke

  Kjo lëvizja e Berishës për pronësinë e Partisë Demokratike ngjason shumë me luftën italo-greke në vitet 40-41 të shekullit të...

 • Opinion

  E mira është të mos ndalen

  Kur na u vërsulën neve me tërbim para ca viteve, sepse u kishim sharë Lulin, pata një lloj habie në fillim, megjithëse e njoh mirë këtë lloj...

 • Opinion

  Për 'krimin' që mund të kryente aktivisti Lapaj

  Adriatik Lapaj është një aktivist simpatik i asaj që ka mbetur nga shoqëria jonë civile. Me sa e kam ndjekur, ai i bashkohet kauzave të drejta,...

 • Opinion

  Po me atë 'Lulin' tjetër si do t'ia bëjnë?

  Puna është se çfarë do bëjnë me atë "Lulin" tjetër, që do vijë pasi ta heqin këtë "liderin e thyer" peng të Edi Ramës. Mbase do ta presin edhe nja...

 • Opinion

  Astrit Patozi: As Luli nuk ka zgjedhur Amerikën dhe as kjo e fundit Bashën

  Nuk ka asgjë të lavdishme në vendimin e Lulzim Bashës për të nxjerrë jashtë grupit të Partisë Demokratike Sali Berishën, përveç faktit që ai ka...

 • Opinion

  Dueli i shëmtuar Berisha-Basha po bën një shërbim të mirë publik

  Dueli, sa i ashpër, aq edhe qesharak për dominimin e Partisë Demokratike mes Berishës dhe Bashës ka vetëm një aspekt pozitiv me dobi...

 • Opinion

  Hallall të gjitha, vetëm mos ndaloni!

  Me tha dikush se Sali Berisha paska shprehur mbrëmë në një dalje televizive mërzinë dhe keqardhjen e tij të thellë që Lulzim Basha ekzekutoi...