• Opinion

  Lorenc Vangjeli: Leksioni i Breçanit, banditët nuk dalin kurrë në pension!

  Nuk ishte paralajmërimi i atit për birin, por instikti i një polici të vjetër që e di se ku përfundon rruga e krimit. Erzen Breçani mund të kishte...

 • Opinion

  Lorenc Vangjeli: Kush kërkon mbrojtje nën çitjanet e Ramës, i bën qejfin Edit

  Media, e para shqiptarja.com, autore e një prej investigimeve më mbresëlënëse për tjetërsimin e tokave të klubit Partizani hodhi dritë mbi një...

 • Opinion

  Lorenc Vangjeli: Qeveria hije në Parlamentin në errësirë

  Presidenti i Republikës së Kroacisë Zoran Milanovic ka marrë titullin e nderit "Patron of Castle" në Berat gjatë një ceremonie të kryer në Muzeun...

 • Opinion

  Lorenc Vangjeli: Fëmijët e Berishës apo rishkrimi i Kushtetutës?

  Njëqind e tridhjetë minutat e Alba Alishanit në A2 CNN me Sali Berishën në studio provokuan një debat të gjerë publik, gjë e rrallë për...

 • Opinion

  Lorenc Vangjeli: Opozita kundër Presidentit me dyfek që qëllon nga qyta

 • Opinion

  Lorenc Vangjeli: Metamorfoza e Sali Berishës, pengmarrësi i marrë peng

  I aftë deri tani të krijojë aleanca fluide, deri edhe brenda vetë PS-së, profesionist në leximin e interesave të kundërshtarëve dhe i zoti t’i...

 • Opinion

  Lorenc Vangjeli: Lulzim Basha, i penduari, i munguar i SPAK-ut

  Lulzim Basha humbi betejën e rradhës me Sali Berishën. Shumica dërmuese e listës që ai firmosi për zgjedhjet e 2021-shit, tashmë kanë kaluar...

 • Opinion

  Vangjeli: Askush nuk guxon të kërcënojë Altin Dumanin dhe një ‘aleancë’ e panatyrshme

  “Eshtë kërcënuar Altin Dumani!”. Lajmi se drejtuesi i SPAK-ut po lëviz prej disa ditësh me makinë të blinduar dhe se pranë banesës së tij është...

 • Opinion

  Lorenc Vangjeli: Republika e Prokurorëve, SPAK ‘kundër’ SPAK-ut

  Debati për ngjarjet dhe personazhet konkrete, si rregull shmang thelbin dhe ndriçon vetëm formën, brohoret detajin dhe shuan të tërën duke e çuar...

 • Opinion

  Lorenc Vangjeli: Si Krishti me kamzhik, por në Tiranë nuk ka shenjtorë

  “Mos u çudisni nëse më shihni ndonjë ditë me ndonjërin me këta përveshi te SPAK-u”! Edi Rama ishte i zymtë kur tha këto fjalë në kongresin e...