• Opinion

  Mero Baze: E vetmja garë reale është kush bashkon opozitën, jo kush bashkon PD

  Në mungesë të perspektive të qartë për tu bashkuar për shkak të Sali Berishës, shumë zëra të pavendosur brenda Partisë Demokratike po bëjnë...

 • Opinion

  Mero Baze: Për kë bien kambanat e sanksioneve financiare të SHBA?

  Vendimi i Departamentit të Thesarit të SHBA për të përfshirë dy emra nga Shqipëria në listën e sanksioneve financiare, mes 7 emrave nga Ballkani,...

 • Opinion

  Mero Baze: Si Berisha po menaxhon gënjeshtrat e veta kundër sanksioneve të SHBA ndaj tij dhe Familjes

  Sali Berisha po përpiqet të harrojë gjyqin e pahapur në Francë kundër sekretarit Blinken, me të cilin gënjeu demokratët, sapo hyri në listën e...

 • Opinion

  Mero Baze: Kanabis i licensuar apo legalizuar?

  Kryeministri Edi Rama ka provokuar një debat, i cili nuk ka lidhje me legalizimin e Kanabisit. Pohimi i tij se do të lejojmë dhe licensojmë...

 • Opinion

  Mero Baze: Të 'vetëndjerët' e Berishëve sikur kanë mundur SHBA

  Sot ka pasur një shpërthim të hapur të zemërimit të “Foltores” ndaj SHBA, duke agresuar ambasadoren e SHBA në Tiranë Yuri Kim, pas takimit të saj...

 • Opinion

  Mero Baze: Përpjekja për poshtërimin final

  Atë që më 6 mars Berisha e manipuloi si betejë të votuesve demokratë kundër SHBA, duke u fshehur pas betejës ndaj Lulzim Bashës, nesër po përpiqet...

 • Opinion

  Mero Baze: Kakofonia rreth 'ikjes' së Bashës

  Sali Berisha po nxit në opinion një kakofoni rreth ikjes së Lulzim Bashës nga kreu I Partisë Demokratike. Dhe nuk po e bën këtë në mënyrë direkte...

 • Opinion

  Mero Baze: Problemi është kriza, jo hijenat e krizës

  Protestat për rritjen e çmimeve të naftës dhe artikujve të tjerë, për shkak të krizës së luftës, janë diçka që pritej. Po ashtu nuk është ndonjë...

 • Opinion

  Mero Baze: Pse u dorëzua Serbia?

  Serbia ju bashkua 141 shteteve që votuan në Asamblenë e Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, për të dënuar pushtimin e Ukrainës...

 • Opinion

  Mero Baze: Koha të 'falenderojmë' Vladimir Putinin!

  Shumë gjëra për të cilat kishim vite që prisnim për të ndryshuar në Europë, po ndodhin kur thuajse kishim humbur shpresat. Sëmundja identitare e...