• Opinion

  Pro dhe kundër (ri)kthimit të Lulzim Bashës

  Fillimisht paraprinë thashathemet se ai, Lulëzim Basha do të kthehet. Ndërsa tani shikojmë një aktivitet të shtuar të tij, konkretizuar me takime...

 • Opinion

  Një video që tregon thelbin e krizës

  Disa ditë para zgjedhjeve, në rrjete sociale qarkullonte një video e sponsorizuar nga Nisma Thurje. Video përmbante një debat mes kryetarit të...

 • Opinion

  Përse duhet t'i jemi "mirënjohës" Ilir Metës?!

  Kur Sali Berisha nënshkroi gjithë solemnitet e pompozitet marrëveshjen e bashkëpunimit në koalicion me Ilir Metën, të shumtë ishin personat që...

 • Shkëlqimi dhe mjerimi i…diplomës!

  Dikur diploma ishte status, prestigj, hierarki, karrierë, vend pune i sigurtë. Ishte pra një dokument plot shkëlqim që presupozonte dije, shkolle...

 • Opinion

  Një orvatje për të shpjeguar presidentomaninë

  Kemi ardhur në fazën ku fillon procesi i zgjedhjes së presidentit të ri të Republikës dhe po shikojmë se ky proces ka fituar fatkeqësisht edhe...

 • Opinion

  Ja pra pse PD i humbi zgjedhjet e 25 prillit

  Pas përfundimit të zgjedhjeve të 25 prillit ndodhën shumë ndryshime në kampin opozitar e veçanërisht në gjirin e Partisë...

 • Opinion

  Ka baba… kriminel

  Një nga biznesmenët më të suksesshëm të Shqipërisë, nga ato që ka çdo gjë, karrierën e dikurshme profesionale, të tashmen e ndritur dhe...

 • Opinion

  Përse shqiptari nuk është një turist i mirë?

  Edhe pse kanë kaluar vite, fjalët i Ilirit vazhdojnë të më kumbojnë në veshë. Ai ishte shoqëruesi dhe përkthyesi ynë gjatë pushimeve në Turqi, i...

 • Opinion

  Të paktën kërkojini falje Andrea Stefanit!

  Gazetari i njohur, Andrea Stefani e la këtë jetë si një njeri i keqkuptuar dhe i mallkuar nga jo pak vetë. I përjetoi në të gjallë, por ato e...

 • Opinion

  Habia injorante

  Formon një grup parlamentar me deputetë të konsumuar, të vjetëruar, me persona që skanë asnjë lidhje me këtë ofiq të lartë publik, me persona që i...