• Si Sali Berisha ngriti retorikën politike mbi grupin fals të hakerave iranianë

  Një investigim i shkurtër i JavaNews ka nxjerrë sot në pah sesi opozita shqiptare po përdor emrin e ‘Homeland Jutice’ në funksion të politikës së...

 • Strategjia e Berishës që tregon se 'atentatin' me grusht ndaj tij e organizoi vetë

  Sali Berisha kishte paralajmëruar një protestë historikë në 6 dhjetor. Qëllimi i saj do të ishte t’i tregonte fuqinë e tij Europës, t’i tregonte...

 • Mungesa e energjisë, parashikimet për dimrin nuk janë optimiste për gjithë Europën

  Qeveria ka theksuar vazhdimisht se të gjitha këto projekte do të ndryshojnë rrënjësisht situatën energjetike në Shqipëri duke e kthyer vendin tonë...

 • Autogoli i Bashës me shkarkimin e Ilir Metës

  Ku ishte Lulzim Basha kur Rama bënte betejë politike me Ilir Metën? Në rastin më të keq Basha ishte në heshtje, në rastin më të mirë ai ishte në...

 • Opinion

  Luli le të shijojë ‘fitoren’ e radhës, ju ndërtoni Teatrin

  Vendimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese për fatin e Teatrit Kombëtar ka zgjuar opozitën nga gjumi letargjik. Kjo e fundit ka nisur të trajtojë...

 • Opinion

  Hipokrizia e Bashës si kundërpërgjigje ndaj DASH

  Lulzim Basha ka sulmuar sot të gjithë kryeministrat e Ballkanit, duke i trajtuar ata si fajtorë pse rajoni nuk është anëtarësuar akoma në...

 • Basha vërtetoi se është kukull e shefave

  Skandali i prodhuar nga Ilir Meta sot ishte një ngjarje e paralajmëruar nga diskuri publik i tij, Berishës dhe Kryemadhit që prej muajsh flasin me...

 • Çomo-Bozo apo Berisha-Meta?

  Dy zonja ndër më të aftat në fushat respektive, pas propozimit të kryeministrit Rama, kanë parë të arsyeshme që të bëhen pjesë e ekipit të PS-së...

 • Arsyet pse opozita dhe Ilir Meta sulmuan personalitetet

  Ajo që ndodh në Shqipëri është vërtetë e pazakontë. Presidenti, kreu i PD, kryetarja e LSI dhe e gjithë opozita që vijon poshtë tyre duke...

 • Lulzim Basha dhe besimi i tij i verbër te Edi Rama

  Ashtu si në të gjitha daljet e tij, ku e vetmja gjë që nuk mungon kurrë është cektësia e argumentit, Lulzim Basha edhe këtë herë nuk ka folur për...