• Opinion

  Dritan Hila: Mendo kush e ka drejtuar këtë vend?!

  Nivel intelekti mizerabël. Sulmojnë privatisht drejtësinë, si rrugaç. Del burri 80 vjeç si palaco, me mikrofon, në katin e 8-te, dhe shan e shan....

 • Opinion

  Revolucioni nga ballkoni!

  Një i moshuar 80-vjeçar del në ballkon dhe fillon e bërtet për të përmbysur qeverinë, për revolucion dhe hatara apokaliptike. Një familje normale...

 • Opinion

  Duhen frenuar nismat për shthurrjen e shtetit!

  Nisur nga një video-koment që bëra lidhur me aksidentin tragjik të Himarës, ku shpjegoja teknikisht arsyet e aksidentit dhe çfarë duhet të bëjmë...

 • Opinion

  Berisha, si po prish gjyma të bëjë kanaçe!

  Nuk do të ketë asnjë çudi nëse Berisha ja del në sipërmarrjen e tij të marrë PD. Një dorë militantësh të cilët janë gjithmonë besnikë nuk është...

 • Opinion

  Një falënderim për Sali Berishën

  Për të gjithë ata që kanë memorien e dobët, shfaqja e së enjtes u kujtoi edhe njëherë që njeriu të cilin shqiptarët e hoqën në 2013-ën, nuk ka...

 • Opinion

  Metën mund ta falë Gjykata, por jo shqiptarët!

  Sot presidenti kishte nxjerrë një tabelë çmimesh të karburanteve. Është një rast i rrallë ku nuk është punë gjobe dhe as shqetësimi qytetar. Është...

 • Opinion

  Do votoj Ramën pasi nuk dua që në qeveri të kem njerëz si Xhelali

  Neser do shkoj te votoj per mosndryshimin. Do votoj per Ramen pasi eshte i vetmi ne gjendje te vazhdoje vaksinimin. Vaksinat i jane dhene atij dhe...