• Opinion

  A rrezikon ‘Doktori’ t’i çojë ‘pacientët’ e tij nga stresi në depresion?

  Çlirimi i stresit të akumuluar megjithatë është një aspekt pozitiv i zhvillimeve të fundit të Foltores, për më tepër, Berisha që është mjek në...

 • Opinion

  Rama nuk iku, 2021 mbyllet me Bashën të shkarkuar dhe Berishën të përjashtuar nga PD

  Edi Rama jo vetëm që nuk iku, siç premtuan kur Berisha dhe Basha ishin bashkë, por si kryetar i maxhorancës qeverisëse dhe kryetar i PS-së që...

 • Opinion

  Nastradini, Gjermania dhe populli shqiptar që pret prej BE-së të realizojë Bashkimin Kombëtar

  Disa nga politikanët shqiptarë sot, pa vizion, ose ngaqë për interesat e tyre personalë nuk lejuan ndërtimin e një shteti normal ligjor, si...

 • Opinion

  Soros në Shqipëri, si një ‘armik i sajuar’ në kohë të gabuar

  Reforma në Drejtësi si një domosdoshmëri prej degradimit të çdo institucioni tjetër të vendit, me ose pa vullnetin e të gjitha palëve, u miratua...

 • Opinion

  Edi Rama, një kryeministër i lumtur me kritikët e tij!

  Deri më tani, Bashkimi Evropian nuk ka krijuar armiq. Kjo mbetet edhe krenaria e tij.

 • Opinion

  Liria dhe pushteti i pamerituar i horrave dhe i maskarenjve!

  Është lapidare shprehja e shkrimtarit të madh francez, Victor Hugo, në një përpjekje për të identifikuar dhe ndarë politikanët që shesin vendin...

 • Opinion

  Teoria më e fundit e 'Trekëndëshit të Djallit', sipas Bashës dhe misteri i Bermudës

  Sipas asaj që deklaroi sot Lulzim Basha, Rama bashkë me Berishën dhe me Metën janë ‘Trekëndëshi i Bermudës', duke i krahasuar ata me simbolin e së...

 • Opinion

  Lëvizja e Berishës për sukses nuk ka ‘emër’, por ka shpresë: Ajo është Le Pen në Francë

  Të shumtë janë ata që kanë besuar dhe besojnë pa e kuptuar nëse janë “të djathtë” ose “të majtë”. Të tilla paqartësi dhe sidoemos zhgënjimet e...

 • Opinion

  A do bëhet Shqipëria si e gjithë Europa, me moton: Kush grabit më tepër ai është usta dhe kush nuk plaçkit është krejt budalla!

  Është ‘pasqyra’ sot e gjithçkaje që nisi mbrapsht 30 vite më parë, pas rënies së komunizmit, si një ndër modelet më të shëmtuara ekonomike dhe...

 • Opinion

  Bashkëqeverisja po kërkon një president tjetër mbi palët, Shqipëria një opozitë të re!

  Prania e presidentit shqiptar Ilir Meta, në tribunën “vip” të Celtic Park, duke festuar si ultrasit e tjerë me shallin ngritur lart, ndërsa...