10 kg drogë brenda 'Audi-t', arrestohen 2 të rinjtë! Në pranga dhe bashkëpunëtori i tyre, iu gjet armë dhe kanabis në formë çokollate në banesë! 5 të tjerë në kërkim në Elbasan

ELBASAN- 3 persona kanë rënë në pranga dhe 5 të tjerë janë shpallur në kërkim pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin po tentonin të trafikonin 10 kilogramë kanabis nga Korça drejt Elbasanit. Arrestimi tyre erdhi si rezultati një hetimi njëmujor. 

2 persona janë arrestuar fillimisht pasi 10 kilogramë kanabis u gjet në makinën tip ‘Audi’ me të cilin po qarkullonin nga Korça drejt Elbasanit dhe kishin për qëllim trafikimin e saj. Në pranga ranë Blerta Fetau, 28 vjeçe, nga Tirana dhe Ledio Gjona, 23-vjeç, nga Pogradeci.

Në pranga ra dhe bashkëpunëtori i tyre, Grigor Papathanasi, 33-vjeç, nga Korça, në banesën e të cilit polica gjeti dhe sekuestroi një armë zjarri pistoletë dhe një sasi të vogël kanabisi në formë çokollate. Janë shpallur në kërkim dhe 5 persona, të cilët rezultojnë në përfshirë në veprimtarinë kriminale.

Punohet për dokumentimin e plotë të veprimtarisë kriminale të këtyre personave si dhe vijon puna për kapjen e 5 të tjerëve që janë shpallur në kërkim. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprime të mëtejshme.  

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

51 vjeçari nga Kukësi gjendet i pajetë në një kanal me ujë në Vlorë

51 vjeçari nga Kukësi gjendet i pajetë në një kanal me ujë në Vlorë