10 vite nga rënia e 4 protestuesve më 21 janar, Qefalia: Kam besim se drejtësia e re do jap verdiktin e duhur

Deputeti socialist Xhemal Qefalia, pas homazheve thotë se policia pati arsye të forta për të bërë një kërkesë të tillë, ndërsa shprehet besimplotë se drejtësia e re do sjellë para drejtësisë fajtorët.

"Duhet të ketë provë të re që të rihapen hetimet dhe nga sa jam informuar ende ka nga ata 4 dëshmorët e rënë më 21 janar që nuk është identifikuar kush është autorit. Ky është një ogur i mirë se kush duke pasur në konsideratë që reforma në drejtësi të ndëshkojë secilin individë. Ka mjaft ngjarje që janë zbuluar ditët e fundit edhe pse kanë ndodhur në 1997. Unë besoj te drejtësia që të jap verdiktin e duhur për secilin individë", tha Qefalia.


Lajmi kryesor:

10 vite pas, shpallen 'Dëshmorë të Atdheut' 4 protestuesit e vrarë! Rama: Parlamenti s'bën gjyqe, të veprojë drejtësia


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e PD-së për përsëritjen e zgjedhjeve ne 9 qarqe?×

Lajmi i fundit

John

KQZ përcakton relatorët e ankimimeve për 25 prillin, KAS nis shqyrtimin brenda 24 orëve