12 studentë të vdekur dhe 15 të plagosur në aksidentin automobilistik në Sllovaki (FOTO)

Autobusi i aksidentuar

12 studentë kanë vdekur dhe 15 të tjerë janë plagosën, tre prej tyre rëndë, në një aksident rrugor në Sllovakinë Jugore.

Sipas mediave sllovake, drejtuesi i një kamioni të ngarkuar me gurë humbi kontrollin e automjetit,  duke u përplasur me një autobus studentor.

Ky është aksidenti më i rëndë rrugor në Sllovaki që nga viti 1995, kur një autobus ra në humnerë nga një lartësi 25 m duke shkaktuar 14 viktima.

I.C./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dy fjalë për injorantët që e shohin Ramën si 'perandor'