123 ditë pa fitore në Superligë, Kukësi 'pret biletën' për në të Parën

123 ditë pa fitore në Superligë, Kukësi 'pret biletën' për në të Parën

Skuadra e Kukësit

Pas afro një dekade e gjysmë Kukësi duket se do rikthehet në Kategorinë e Parë. Skuadra verilindore ka 15 ndeshje radhazi pa fitore në Superligën e futbollit dhe me vetëm 19 pikë pas javës së 25-të morali ka filluar të ulet.

Për të treguar krizën e klubit mjafton të kujtojmë se vetëm këtë sezon Kukësi ka ndërruar katër trajnerë. Fillimisht aventurën e mbylli Rraman Hallaci në shtatorin e vitit të shkuar, për t'ia lënë vendin Stavri Nicës.

Largimi i këtij të fundit bëri që Emiljano Çela të ulej të pankinë për tre ndeshje dhe pas dorëheqjes së tij "frenat" e ekipit i ka marrë Bledar Devolli. Fitorja e fundit e Kukësit daton në 27 tetorin e 2023, kur në shtëpi mposhtnin 1-0 Vllazninë.

Kukësi ka 15 ndeshje radhazi që nuk fiton, ose thënë ndryshe verilindorët prej 123 ditësh nuk marrin tri pikë dhe kjo është forma më e dobët në thuajse një dekadë e gjysmë.

Në 25 javë kampionat, Kukësi ka siguruar vetëm katër fitore, shtatë barazime dhe 14 humbje.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin