15 raste të reja në Berat/ COVID-i ‘futet’ në Ushtri! 6 mësues të infektuar

15 raste të reja janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Berat.

-1 mësuese në shkollën "Irfan Ngjeqari" në Berat.

-1 mësuese në shkollën mekanike "Stiljano Bandilli" në Berat.

-1 mësuese në shkollën 9-vjeçare në fshatin Veleshnje.

-1 mësuese në shkollën 9-vjeçare në fshatin Vokopolë.

-1 mësuese në shkollën 9-vjeçare në fshatin Çiflik.

-1 nxënëse në shkollën e mesme "Muhamer Janina" në Urë-Vajgurore.

-1 nxënëse në shkollën 9-vjeçare "Sali Gjuka" në Urë-Vajgurore.

-1 shofer ambulance në Spitalin e Beratit.

-1 ekonomiste

-1 specialist në administratën e Komunës Vërtop në Poliçan.

-1 ushtarak në Forcat e Armatosura në Kuçovë.

-1 ekonomist në Repartin Ushtarak në Poshnje.

-1 inxhinier nga Kuçova në Ministrinë e Energjitikës dhe Transportit.

1 punonjës në Fabrikën e Miellit Berat.

-1 teknik në një servis makinash në Berat.


Lajmi kryesor:

5 humbje jete dhe 833 raste të reja me COVID, mes viktimave një 26-vjeçare! Situata në spitale e stabilizuar


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 mbeten të larta! Çfarë masash duhen të marrin ekspertët?×

Lajmi i fundit

John

Ulet numri i testimeve, bien shifrat e të infektuarve me COVID, shënohen 764 raste të reja, ndërrojnë jetë 20 qytetarë