Ulen rastet me COVID-19! 17 persona të infektuar dhe asnjë humbje jete gjatë 24 orëve të fundit

Ulen rastet me COVID-19! 17 persona të infektuar dhe asnjë humbje jete gjatë 24 orëve të fundit

Foto ilustruese

Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin janë shënuar 17 raste të reja me COVID-19.

Fatmirësisht nuk ka asnjë humbje jete.

Janë kryer 623 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 17 qytetarë, në këto bashki:

13 në Tiranë, 3 në Gramsh, Vlorë.

Janë 222 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 3 pacientë.

Janë shëruar 37 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,162 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (23 Maj 2022)

Raste të reja ditore          17

Të shëruar në 24 orë       37

Të shtruar në spitale         3

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 623

Testime totale               1,823,510

Raste pozitive                  275,881

Raste të shëruara             272,162

Raste Aktive                         222

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            143

Fier                  15

Korçë               13

Gjirokastër      11

Shkodër           11

Vlorë                  9

Elbasan            9

Lezhë               6

Durrës              2

Dibër                 2

Berat                1

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Bardhi insiston që PD të votojë ndryshimet në komisionin për Reformën Zgjedhore! Çuçi: Të shtyjmë afatin fillimisht

Bardhi insiston që PD të votojë ndryshimet në komisionin për Reformën Zgjedhore! Çuçi: Të shtyjmë afatin fillimisht