17-vjetori, Rama kujton sulmet terroriste në SHBA: Tragjedia që ndryshoi botën (VIDEO)

Sulmi mbi Kullat Binjake me 11 shtator 2001 ne SHBA

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kujtojnë sot 17-vjetorin e sulmeve terroriste në Kullat Binjake në Nju Jork, më 11 shtator 2001, ku humbën jetën mbi 3 mijë persona. Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në Facebook shprehet se ‘tragjedia ndryshoi botën’.

Mirëmëngjes dhe me këtë kujtesë për tragjedinë që ndryshoi botën, ju uroj një ditë të mbarë

Edi Rama

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vizitën e presidentit turk Erdogan në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë e bëri Napoleon Bonapartin kaq të suksesshëm?