19-vjeçari bie në prangat e policisë, shfrytëzonte lokalin e tij për të vënë baste sportive

19-vjeçari bie në prangat e policisë, shfrytëzonte lokalin e tij për të vënë baste sportive

foto ilustruese

Një 19-vjeçar ka rënë në prangat e  Policisë së Durrësit, pasi vinte baste sportive dhe shfrytëzonte lokalin e tij për këtë veprimtari të paligjshme.

19-vjeçarit, pas kontrollit të policisë iu sekuestrua aparati celular me të cilin vendoste baste.

Arresti i tij u bë në kuadër të operacionit që kishte nisur edhe më parë për kapjen në flagrancë të personave që merren me vënie bastesh dhe përdorin ambientet e ndryshme për këtë veprimtari të paligjshme.  “Fati i lojërave”, operacioni policor, bëri të mundur arrestimin e 19-vjeçarit B.G i cili banonte në Durrës.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Shqipëria dhe Kosova në BE më 2030, mes ëndrrës dhe demagogjisë?!

Shqipëria dhe Kosova në BE më 2030, mes ëndrrës dhe demagogjisë?!