26 mln lekë gjobë bujkut se ndërtoi kasollen e 3 lopëve pa leje! Braçe i indinjuar denoncon rastin: A jeni në terezi?

26 mln lekë gjobë bujkut se ndërtoi kasollen e 3 lopëve pa leje! Braçe i indinjuar denoncon rastin: A jeni në terezi?

Ndertimi pa leje i bujkut

Deputeti socialist Erion Braçe denoncoi sot rastin e një gjobe m vlerë 2.6 mln lekë pasi ndërtoi një ministallë pa leje aty ku ka qenë serë e vogël.

I indinjuar Braçe thotë se po pushkatohet bujku në mes të fushës.

E ndërsa pasqyron në facebook fletën e gjobës dhe vendit për të cilin bujku është gjobitur, Braçe ka dhe një apel ka dhe për ministrin e shtetit për pushtetin vendor Arbjan Mazniku

Denoncimi i deputetit Braçe

A JENI NE TEREZI APO JOOO?

Eeeejjjj 2.625.000 LEKE GJOBE?

Domethene 26.250.000 (shenim redaksional: leke te vjetra) LEKE GJOBE PER KETE DEPON?

26.250.000 LEKE GJOBE NE FSHAT?

Nuk di! Shoh letrat, lexoj kete shkrimin dhe shastisem;

Ka patur SERE-te vogel, si ka ecur, ka vendosur te ndertoj nje ministalle per tre lope-ne hapesiren e seres, me blloqe e cati llamarine, poooooo PA LEJE sepse LEJA KUSHTON pafund, per me teper per kete strukture qe sheh ne foto dhe per kete, 26.250.000 LEKE GJOBE?!

Ju qofshi! NUK DI, E VINI MENDJEN NE PUNE A JO, por kjo eshte ta pushkatosh bujkun ne mes te fushes!

Dhe ky eshte produkti i presionit ndaj e te policise, presioni ndaj e te prokurorise mbi popullin e fshatit e zyrtaret qe duhet te therrin keshtu popullin e fshatit!!

NJE GJE KAM;

MINISTER MAZNIKU NA KALO LIGJIN QE KA NJE VIT I BERE E PRET E PRET TE MIRATOHET!

Beje se kushton shume me pak se kjo e keto GJOBAT E CMENDURA!

 

 

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 09/05/2024 04:17

  /REAL/,shume te drejte keni.I ngriten kullat shemtire njera pas tjetres ne qeder te Tiranes,bene dhe kate pa leje dhe oligarket ua hodhen paq me ato /artikulimet ligjore/ qe gjeti shteti gjoja si zgjidhje.Por Bracja ketij denoncimi i duhet t'i shtonte foton e Rames kur u bente thirrje nga bjeshket emigranteve qe te kthehen e te investojne ne Shqiperi.26 milion gjobe i pret me krahe hapur,po erdhen e investuan aty!

  Përgjigju
 • Real: 08/05/2024 22:36

  Shpirtin ti marrin fukarait pse ke gjobitin ata qe ndertojne gradacela dhe kate pa leje ne mes te tiranes? Ata aministohen me akt normativ@Nuk i ka dhene leke i shkreti Spz dhe Inspektorit te IMT te zones se nuk ka patur. Fakiret mbushin statistikat e denimeve, oligarket nuk denohen.

  Përgjigju
 • Ceni: 08/05/2024 22:14

  Ndërto 5 kate pa leje si çeti asnjë fjalë t'a miratojnë pasi t'a ndërtosh

  Përgjigju
 • Dida: 08/05/2024 20:51

  Atj qe ka ndertuar duhet ti japsh donacion per ta mbaruar jo ta gjobitesh o kryeminister ligji qente te gjobisin atje ku duhet jo te dobtit

  Përgjigju
 • Liku: 08/05/2024 20:42

  Po mire me z. Brace ku ishit ju kur mbaj mend para disa vitesh nje none plake ne vlore i filluan procedim per nje mur ne oborr. Athere nese ligji qenka i njejte per te gjithe mos u anko. Te merrte leje per ta bere. Ti te ngresh zerin pse nuk u miratohen lejet ne kohe

  Përgjigju
 • ALB Patriot: 08/05/2024 19:13

  SKANDALOZE!

  Përgjigju
 • Ilir: 08/05/2024 18:23

  Zoti Brace keni plotesisht te drejte. Gjithashtu duket, qe punonjeses ja ka eresuar shume gjykimin mllefi dhe tendenca negative, sa qe fleten e gjobes e ka plotesuar me gabime jo te lehta. Shuma me shifra nuk perputhet me pershkrimin me fjale.

  Përgjigju
 • sapa: 08/05/2024 17:53

  Ky eshte pra i ashtuquajturi shtet i juaji!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Durrës, shiste kanabis në zonën e Nishtullës, arrestohet 30-vjeçari

Durrës, shiste kanabis në zonën e Nishtullës, arrestohet 30-vjeçari