2 holandezët në burg, avokati i tyre: Nuk e rrahën ata shqiptarin e lënduar! Nuk ishin të dehur, janë shumë të rinj

 

Arben Grami, avokati i 2 të rinjve holandezë që u përfshinë në sherrin ku mbeti i lënduar një shqiptar një ditë para finales së Conference League, ka thënë se ata janë të pafajshëm pasi nuk e kanë dhënë ato goditjen vendimtare për të lënduarin.

 “Janë thjesht 2 të rinj që kanë kryer veprime shumë normalë. Ata janë të shqetësuar dhe janë në pritje të aktit të ekspertimit.  Janë shumë të rinj, rreth 21 vjeç. Ata thonë që nuk janë ata që kanë kryer goditjen vendimtare për të dëmtuarin. Ata thonë se nuk kanë qenë të dehur, por thjesht kishin pirë një birrë. Kanë qenë të ulur në tavolinë dhe më pas janë konfliktuar”, ka thënë Grami.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ U përfshinë në sherrin ku mbeti i plagosur një shqiptar, burg 15 ditë për 2 tifozë holandezë! Pritet ekspertiza për dëmtimet e të lënduarit, vendos fatin e të rinjve të huaj


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

'Fundi' i pushtetit të Johnson përpara vjeshtës? Nënkryetar i Komitetit të 1922-shit propozon Raab për kryeministër të përkohshëm

'Fundi' i pushtetit të Johnson përpara vjeshtës? Nënkryetar i Komitetit të 1922-shit propozon Raab për kryeministër të përkohshëm