2 super sfida në 2 kampionate elitare të Evropës, Milan pret sonte Atalantën, luan Ibra! Dueli për titull në Francë, PSG kërkon ‘hakmarrje’ ndaj Marseille

Milan-Atalanta është kryesfida e javës së 24 të Seria A që luhet këtë të dielën në San Siro në orën 20:45. ‘Djalli’ i Piolit kërkon vazhdimësi dhe mbi të gjitha të forcojë pozicionin në zonën Champions, pasi aktualisht renditet në vendin e katërt me 44 pikë, 3 më pak se Atalanta e vendit të gjashtë që është një skuadrat që kërkon ti marrë vendin.

Në konferencën për shtyp trajneri i Milanit Stefano Pioli ka konfirmuar se portiere Miagnan do riktehet të mbrojë katërkëndorin pas 5 muajve mungesë. Gjithashtu numri 1 i pankinës së ‘djallit’ ka konfirmuar se në këtë ndeshje Ibra mund të marrë disa minuta, ndërsa për Benaccer dhe Florenzi-n duan ende kohë për të lënë pas dëmtimet.

Ndërkohë trajneri i Atalanta-s Gasperini ka thënë se ‘të luash kundër kampionëve në fuqi është një motivim i madh, por ka shtuar se do të bëjnë ç’mos për të marrë rezultatin që kërkojnë’.

Sakaq po sonte në të njëjtën orë në Ligue 1 do luhet superpërballja mes Marseille-s dhe Paris SG. Sfida vjen pak ditë pasi Marseille elimoinoi kryeqytetasit nga Kupa e Francës dhe për këtë arsye ekipi i Gatlier, që është pa Neymar, kërkon hakmarrjen. Gjithsesi nuk do jetë e lehtë pasi Marseille e vendit të dytë me 5 pikë më pak se Parisi kryesues kërkon të futet fuqishëm në garën për kampionatin. Për këtë do ketë ndihmën e tifozëve të zjarrtë në ‘Velodrom’.

K.T./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria