22-vjetori i çlirimit të Kosovës, Basha: Ditë krenarie kombëtare, shqiptarët përjetë mirënjohës aleatëve tanë strategjikë dhe vendeve anëtare të NATO-s

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Kosovën për 22-vjetori e çlirimit të saj.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, kryedemokrati ka shprehur fillimisht mirënjohjen e tij për bijtë dhe bijat e Kosovës të cilët dhanë jetën për liri, për lidershipin e Presidentit historik, Ibrahim Rugova, për luftën heroike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe simbolit të saj, Komandantit Legjendar, Adem Jashari.

Basha nuk ka harruar t’i shprehi mirënjohje edhe aleatëve strategjikë, vendeve anëtare të NATO-s të udhëhequr nga SHBA, e të gjithë partnerëve.

Sipas tij liria dhe shteti i Kosovës janë kontribut i përbashkët i shqiptarëve të saj.

“E ardhmja e Kosovës, si një shtet i fortë, demokratik, anëtar i NATO-s dhe BE-së, do ndërtohet bashkarisht me partnerët dhe aleatët tanë.”, shkruan ai në postimin e tij.


Lajmi kryesor:

Dita e çlirimit të Kosovës, Osmani: NATO pranë nesh në momentet më të errëta, Kurti: Sot kremtojmë paqen, Meta: Kjo ditë na kujton se sa e shtrenjtë është pavarësia


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Zjarret në Vlorë, Shefi i Zjarrfikësve për Report Tv: Nuk kemi mjete, nuk shkojmë dot në disa vatra