25 prilli/ Hapen 520 kuti, por rezultati s’ndryshon! Masakër zgjedhore?! PD mungon në rinumërimin ‘teknik’

TIRANË- Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi sqaroi se ky proces është vetëm teknik, dhe nuk ndryshon rezultatin zgjedhor.

Megjithatë, ndonëse rezultatin zgjedhor, procesi i këqyrjes së mëpasshme të 10% të fletëve të votimit nuk e ndryshon dot, ai mund të shërbejë si indicie për t’iu drejtuar prokurorisë, në rast se konstatohen parregullsi.

PD e konsideron masakër zgjedhore 25 prillin dhe përfaqësuesit e saj ligjor munguan në sallë duke treguar indiferentizëm ndaj këtij procesi.

Rinumërimi i 520 kutive të votimit pritet të zgjasë disa ditë.

B.K./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Po te ishte gjallë, një Foltore online në SHBA do e bënte edhe Enver Hoxha